Anasayfa / GÜNDEM / Engelli Vatandaşlara İnsan Engeli…
Engelli Vatandaşlara İnsan Engeli…

Engelli Vatandaşlara İnsan Engeli…

Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için şehirlerde pek çok proje hayata geçiriliyor. Cadde, bulvar ve meydanların engellilere yönelik düzenlenmesi için sarı iz yollarından rampa düzenlemelerine kadar bir alanda çalışma yürütülüyor.

Görme engelli vatandaşların cadde ve sokakta zorlanmadan yürümeleri için yapılan sarı iz yolları uygunsuz park edilen araçlar nedeniyle kullanılamıyor. Görme engelliler, iz yollarını kullanamadıkları gibi araçlar nedeniyle zor anlar yaşıyor.

Görme engellilerin kullanması gereken iz yollarındaki araç işgalleri görenleri hayrete düşürüyor. Ambulanstan polis araçlarına, özel otomobillerden kamyonlara ve hatta engelli otomobiline kadar pek çok aracın üzerine park ettiği iz yollarını kullanmakta zorluk çeken görme engelliler, sürücülerden bu konuda duyarlılık bekliyor.

Sarı iz yollarının üzerine araç park edilmemesini isteyen yetkililer, vatandaşları saygılı olunması konusunda uyarıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Website Tag Tag Code: